Vishay CRCW1210121KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 121000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW1210121KFKTA herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet8 SeitenVor 15 Jahren
Newark
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
9,268
Authorized Distributors
3
Resistance
121 kΩ
121 kΩ
121 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-14NF1213U
Res Thick Film 1210 121K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 121K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ14NF1203U
Res Thick Film 1210 120K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14F1273U
Res Thick Film 1210 127K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07110KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 110kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 120K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW1210121KFKTA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES THICK FILM 121K OHM 1/2W +/-1% 1210 SMD
CRCW1210 121K 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:121kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm ;RoHS Compliant: No