Vishay CRCW12061K21FKEA
250mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1.21kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW12061K21FKEA herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
TME
Farnell
Newark
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+1.57%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.21 kΩ
1.21 kΩ
1.21 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-8ENF1211V
Res Thick Film 1206 1.21K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-071K21L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1206 1.21kOhm 1% Paper T/R
Yageo GroupAC1206FR-071K21L
Res Thick Film 1206 1.21K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-131K21L
RC Series 1206 0.25 W 1.21 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ8ENF1301V
Res Thick Film 1206 1.3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW12061K21FKEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1210ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 1.21 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 1.21K OHM 1/4W 1% 1206 SMD
RESISTOR, THICK FILM,1.21 KILOHMS,0.25 W,1%,SMT,1206,TCR 37 PPM/DEGC, CUT TAPE
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.21kOhm ±100ppm/C
RES, 1K21, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.21kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device