Vishay CRCW080521K5FKEA
Res Thick Film 0805 21.5K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW080521K5FKEA herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
TME
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-11.69%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Ultra Librarian
Herunterladen
Authorized Distributors
6
Resistance
21.5 kΩ
21.5 kΩ
21.5 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
PanasonicERJ-6ENF2152V
Res Thick Film 0805 21.5K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0721K5L
RC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 21.5kOhm 0.125W 1/8W
Res Thick Film 0805 21.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-1321K5L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 21500ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Anti-Sulfured Thick Film 0805 21.5k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
PanasonicERJ6ENF2202V
Res Thick Film 0805 22K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW080521K5FKEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 21500ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/8W 0805 / 21.5 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 21.5kOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 250 mW 21.5 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;21.5 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
Res, Thick Film, 21K5, 1%, 0.125W, 0805; Resistance:21.5Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080521K5FKEA.
RES, 21K5, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 21.5kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device