Vishay CRCW0603634KFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 634000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW0603634KFKEA herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
Future Electronics
element14 APAC
Newark
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-32.06%
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Resistance
634 kΩ
634 kΩ
634 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603FR-07634KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 634kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 634K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3EKF6343V
Res Thick Film 0603 634K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 590K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG0603F680K
Res Thick Film 0603 680K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-07680KL
Res Thick Film 0603 680K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW0603634KFKEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 634kOhm 0.1W 1/10W
CRCW Series 0603 634 kOhm ±1% 125 mW ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 634 Kohm, 100 Mw, - 1%, 75 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0603634KFKEA.
RES SMD 634K OHM 1% 1/10W 0603
RES, 634K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 634kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device