Vishay CRCW0603360RJNEA
Res Thick Film 0603 360 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW0603360RJNEA herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
element14 APAC
Farnell
3-Monats-Trend:
-1.31%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
360 Ω
360 Ω
360 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Verwandte Teile
Res Thick Film 0603 360 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3GEYJ361V
Res Thick Film 0603 360 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 330 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 390 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3GEYJ331V
Res Thick Film 0603 330 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3GEYJ391V
RESISTOR, CHIP THICK FILM, 390 OHM, 0.1WRESISTOR, CHIP THICK FILM, 390 OHM, 0.1W, 5%
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW0603360RJNEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 360ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 125 mW 360 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 360Ohm 0.1W 1/10W
THICK FILM RESISTOR, 360 OHM, 100mW, 5%
Resistance:360Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0603360RJNEA.