Vishay CRCW06031R00JNEAIF
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW06031R00JNEAIF herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
Newark
element14 APAC
X-ON
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+29.57%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
68,890
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
TE Connectivity / AMP3-2176052-2
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603JR-071RL
PanasonicERJ-3RQJ1R0V
Res Thick Film 0603 1 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor Thick Film 0603 1 Ohm 5% 1/10 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Yageo GroupAC0603JR-071RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603JR-131RL
Res Thick Film 0603 1 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW06031R00JNEAIF, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Thick Film 0603 1 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Avnet Japan
CRCW-IF Series 0603 0.1 W 1 Ohm ±5% ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
PULSE PROOF THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW-IF 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 1Ohm ±200ppm/C
RES SMD 1 OHM 5% 1/10W 0603 / 1 Ohms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RESISTOR;THICK FILM;1 OHMS;0.1 W;5%;SMT;0603;TCR 73 PPM/DEGC
RESISTOR, 0603, 5%, 1R00; Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:75V; Temperature Coefficient:± 200ppm/K; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.85mm; External Length / Height:0.45mm; External Width:1.55mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:0603; Reel Quantity:5000; Series:CRCW IF