Vishay CRCW060315K4FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 15400ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW060315K4FKEA herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
Future Electronics
Newark
element14 APAC
X-ON
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-24.49%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Resistance
15.4 kΩ
15.4 kΩ
15.4 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0603FR-0715K4L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 15.4kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-0715K4L
Res Thick Film 0603 15.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-1315K4L
Res Thick Film 0603 15.4K Ohm 1% 1/10W 100ppm/C Molded SMD SMD Paper T/R -
TE ConnectivityCRG0603F15K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.1W, 15000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 16K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW060315K4FKEA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/10W 0603 / 15.4 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor 卤1% 卤100ppm/C 15.4kOhm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;15.4 KILOHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0603 125 mW 15.4 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistance:15.4Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW060315K4FKEA.
RES, 15K4, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 15.4kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device