Vishay CRCW0402619KFKED
Res Thick Film 0402 619K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW0402619KFKED herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 3 Jahren
TME
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+17.40%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Resistance
619 kΩ
619 kΩ
619 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Verwandte Teile
Yageo GroupRC0402FR-07619KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 619kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 619K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0402 619k Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
62.5mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 562kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07560KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 560kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 560000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW0402619KFKED, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 619000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW Series 0402 100 mW 619 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;619 KILOHMS;0.063 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC;TR
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 619kOhm ±100ppm/C
Res, Thick Film, 619K, 1%, 0.063W, 0402, Reel; Resistance:619Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402619KFKED.
RES, 619K, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 619kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device