Vishay CRCW02012K32FNED
Res Thick Film 0201 2.32K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CRCW02012K32FNED herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 3 Jahren
element14 APAC
Farnell
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.62%
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-1GEF2321C
Res Thick Film 0201 2.32K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNF2321C
Res Thick Film 0201 2.32K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Yageo GroupRC0201FR-072K32L
Res General Purpose Thick Film 0201 2.32k Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-1GNF2201C
50mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±1% 2.2kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0201FR-072K2L
Res Thick Film 0201 2.2K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay CRCW02012K32FNED, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CRCW FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 2.32kOhm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 2320ohm, 30V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
RES, THICK FILM, 2K32, 1%, 50MW, 0201
RES, 2K32, 1%, 0.05W, 0201, THICK FILM; Resistor Case Style: 0201 [0603 Metric]; Resistance: 2.32kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 30V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 50mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/K; Automotive Qualification Standard: -; Reel Quantity: 10000; Resistor Mounting: Surface Mount Device