Vishay CMF55301R00FHEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 301ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay CMF55301R00FHEB herunter.
Newark
Datasheet5 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet5 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet5 SeitenVor 12 Jahren
New Yorker Electronics
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.72%
Stock
10,837
Authorized Distributors
6
Resistance
301 Ω
301 Ω
301 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 301Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 301ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount