Vishay BZT52C9V1-E3-08
Diode Zener Single 9.1V 6% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay BZT52C9V1-E3-08 herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 3 Jahren
HQonline
TME
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-53.19%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-123-2
Zener Voltage
9.1 V
9.1 V
9.1 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
410 mW
500 mW
500 mW
Impedance
10 Ω
15 Ω
15 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
500 nA
500 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
Verwandte Teile
Zener Diode, 8.2V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.MMSZ5239B-7-F
Diode Zener Single 9.1V 5% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Zener Diode, 11V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode, 10V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.DDZ9696-7
Zener Diode, 9.1V, 0.5W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZ9696-7
Diodes Inc.DDZ9697-7
DDZ9697-7 Series 500 mW 10 V 10 mA Surface Mount Precision Zener Diode - SOD-123
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay BZT52C9V1-E3-08, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Zener Diode, 9.1V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Sod123 |Vishay BZT52C9V1-E3-08
100nA@7V 4.8´Î 8.5V~9.6V 500mW 9.1V SOD-123 Zener Diodes ROHS
BZT52 Series 500 mW 9.1 V 2 Terminal SMT Voltage Regulator Diode - SOD-123
5% 100nA 9.1V 10¦¸ 500mW SOD-123