Vishay BFC233620684
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay BFC233620684 herunter.
IHS
Datasheet16 SeitenVor 3 Jahren
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
3-Monats-Trend:
-90.21%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
9,270
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
630 V
630 V
630 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
18.9992 mm
18.9992 mm
18.9992 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
FILM CAP MKP X2 0.68µF 20% 305Vac LS 27.5mm
Film Capacitor, Polypropylene, 800V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Epcos B32922 680nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-20%; Through Hole
CAPACITOR PP FILM, 0.68UF, 305V, 20%, RADIAL
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay BFC233620684, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Cap Film 0.68uF 630V PP 20% (31.5 X 9 X 19mm) Radial 27.5mm 110°C Loose in Box
Radial FILM CAPACITOR MKP336 2 275V 0.68muF ±20% 1.240Lx0.354W 31.50mmx9.00mm
CAPACITOR, FILM,680NF, TOLERANCE 20%,310 VAC, PITCH 27.5MM, X2,LEADS 3.5MM, LOOSE
Radial Suppression Film Capacitor .68UF 275VAC 20%
VISHAY BFC233620684 Film Suppression Capacitor, 0.68 F, 440 VAC, MKP3362 X2 Series,20%, Radial Leaded, X2
CAP, FILM, 0.68UF, 20%, 630V, RADIAL; Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:630V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Capacitor Case Style:(Not ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, CLASS X2, 0.68UF; Capacitor Application:Safety / Suppression; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:630V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:27.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Approval Bodies:VDE, SEV, SEMKO, DEMKO, SETI, IMQ, OVE, UL, CSA; External Depth:11mm; External Length / Height:21mm; External Width:31mm; Insulation Resistance:3400Mohm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Pulse Rise Time:100µs; Standard:IEC384-14; Suppression Class:X2; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating V AC:275V; Voltage Rating V DC:630V