Vishay AZ23C5V6-G3-08
Zener Diode, 5.6V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay AZ23C5V6-G3-08 herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 2 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-1.26%
Case/Package
TO-236-3
Zener Voltage
5.6 V
5.6 V
5.6 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
40 Ω
40 Ω
40 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 3V 225mW 5.6V
Zener Diode Single 5.1V 5% 60Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Dual Common Cathode 5.1V 5% 30Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Dual Common Anode 4.7V 5% 78Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 5.1V V(Z), 5.1%, 0.225W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay AZ23C5V6-G3-08, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
ZENER DIODE DUAL COMM ANODE 5.6V SOT-23
Zener Diode Sot23 |Vishay AZ23C5V6-G3-08
5% 100nA 5.6V 40¦¸ 300mW 1 SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm
Zener Diodes 5.6 Volt 0.3W 5% CA