Vishay 293D226X0020D2TE3
Cap Tant Solid 22uF 20V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.7 Ohm 125C T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay 293D226X0020D2TE3 herunter.
IHS
Datasheet24 SeitenVor 2 Jahren
element14 APAC
TME
Newark
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+10.49%
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
20 V
20 V
20 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
700 mΩ
800 mΩ
800 mΩ
Leakage Current
4.4 µA
4.4 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT491D226M020AT
Cap Tant Solid 22uF 20V D CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 2.8mm) Inward L SMD 7343-31 0.8 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJD226M020RNJ
Cap Tant Solid 22uF 20V D CASE 20%( 7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 0.9 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491D226K016AT
22UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 16 V DC +/-10%, T491 SERIES
Cap Tant Solid 22uF 20V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.7 Ohm 125°C T/R
KYOCERA AVXTAJD226K020RNJ
Cap Tant Solid 22uF 20V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) Inward L SMD 7343-31 0.9 Ohm 125C T/R
593D Series 22 uF ±10 % 25 V Surface Mount Molded Solid Tantalum Capacitor
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay 293D226X0020D2TE3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
SOLID TANTALUM SURFACE MOUNT CHIP CAPACITOR Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 20V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 2917
293D Series 22 uF ±20 % 20 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
CAPACITOR, 22UF, 20V; Application:General Purpose; Capacitance:22µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Series:293D; Rating Voltage:20V; Capacitor Dielectric Type:Tantalum; Case Style:SMD; Termination Type:SMD
CAP, 22µF, 20V, 20%, 2917, SMD; Capacitance:22µF; Voltage Rating:20V; Tantalum Capacitor Case:2917 [7343 Metric]; Product Range:-; Capacitance Tolerance:± 20%; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:8
Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):20V; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Esr:0.7Ohm; Manufacturer Size Code:D; Product Length:7.3Mm; Product Width:4.3Mm; Product Height:2.8Mm; Msl:Msl 1 - Unlimitedrohs Compliant: Yes |Vishay 293D226X0020D2TE3.