Vishay 293D106X0016C2TE3
Cap Tant Solid 10uF 16V C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 1.8 Ohm 125°C T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay 293D106X0016C2TE3 herunter.
IHS
Datasheet24 SeitenVor 2 Jahren
Farnell
element14 APAC
TME
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-49.85%
Stock
50,156
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8 Ω
1.8 Ω
1.8 Ω
Leakage Current
1.6 µA
1.6 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Japan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2004-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT491C106M016AT
Cap Tant Solid 10uF 16V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.8 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C106M020AT
Cap Tant Solid 10uF 20V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.6 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTAJC106M016RNJ
Cap Tant Solid 10uF 16V C CASE 20%( 6 X 3.2 X 2.6mm) Inward L SMD 6032-28 2 Ohm 125C T/R
Yageo GroupT491C106K016AT
Cap Tant Solid 10uF 16V C CASE 10%( 6 X 3.2 X 2.5mm) Inward L SMD 6032-28 1.8 Ohm 125C T/R
KYOCERA AVXTPSB106M016R0800
Cap Tant Solid 10uF 16V B CASE 20%( 3.5 X 2.8 X 1.9mm) Inward L SMD 3528-21 0.8 Ohm 125C T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay 293D106X0016C2TE3, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Avnet Japan
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 2312
CAPACITOR;TANTALUM;CAP 10 UF;TOL 20%;VOL-RTG 16 VDC;SMT;6032-28;ESR 1.8 OHMS
Tantalum Capacitors – Dry SMD; VISHAY; 293D106X0016C2TE3; 10 µF; 20 %; 6 mm; 16 V
293D Series 10 uF ±20% 16 V Surface Mount Standard Molded Tantalum Capacitor
TANTALUM CAPACITOR, 10UF 16V, 1.8 OHM, 0; TANTALUM CAPACITOR, 10UF 16V, 1.8 OHM, 0.2, 6032-28; Capacitance:10 F; Voltage Rating:16V; Product Range:293D Series; Capacitance Tolerance: 20%; Packaging:Cut Tape; Tantalum Capacitor Case:2312 ^6032 Metric]; ESR:1.8ohm
Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:2312 [6032 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Esr:1.8Ohm; Manufacturer Size Code:C; Product Length:6Mm; Product Width:3.2Mm; Product Height:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Vishay 293D106X0016C2TE3.