Vishay WSR2R1500FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.15ohm, 0.548V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSR2R1500FBA herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 7 Jahren
Newark
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
3
Resistance
150 mΩ
150 mΩ
150 mΩ
Case/Package
4527
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
2 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Verwandte Teile
Res Metal Strip 4527 0.15 Ohm 1% 3W ±75ppm/C Molded SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.14ohm, 0.529V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 4527
Fixed Resistor, Wire Wound
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSR2R1500FBA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES 0.15 OHM 1% 2W 4527
WSR-2 .15 1% B43
RESISTOR, CURRENT SENSE, 0.15OHM, 2W, 1%; Resistance:0.15ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:2W; Series:WSR; Temperature Coefficient:± 75ppm; Resistor Element Material:Bare Metal; Resistor Case Style:SMD; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: No