Vishay WSL2512R0830FBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.083ohm, 0.2881V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2512R0830FBA herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
83 mΩ
83 mΩ
83 mΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityTL3AR082FTDG
Fixed Resistor, Metal Foil, 1W, 0.082ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity4-1625827-9
Res Metal Foil 2512 0.075 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Molded SMD T/R
TE ConnectivityTL3AR075F
Fixed Resistor, Metal Foil, 1W, 0.075ohm, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 0.082 Ohm 1% 1W ±800ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.075ohm, 0.274V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
KOA SpeerSL1TTE82L5F
Surface Mount Molded Current Sense Resistor, 1W, SL1, -55°C to +180°C, RoHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2512R0830FBA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2512.0831%B43
RES 0.083 OHM 1% 1W 2512
WSL-2512 .083 1% B43