Vishay WSL2010R5000FTB18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.5ohm, 0.7071V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R5000FTB18 herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
500 mΩ
500 mΩ
500 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-01-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
WSLT Series 2010 0.47 Ohm ±1 % 1 W ±75 ppm/°C Surface Mount Metal Film Resistor
Res Metal Strip 2010 0.45 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 0.5 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
2010 3/4WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors 0.511ohms 1% 100PPM
2010 3/4WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors 0.523ohms 1% 100PPM
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R5000FTB18, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
WSL-2010-18 .5 1% R79
RES 0.5 OHM 1% 1W 2010
.5 OHM 1% 1W HIGH POWER