Vishay WSL2010R0450FBA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.045ohm, 0.2121V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R0450FBA18 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 4 Jahren
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
45 mΩ
45 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
TE Connectivity / AMP3-2176157-0
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.047 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
TE ConnectivityTLM2HDR043FTE
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.043 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.047ohm, 0.188V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-B1CFR047U
Res Thick Film 1020 0.047 Ohm 1% 1W ±150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-L1DKF47MU
Res Thick Film 2010 0.047 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-C1CFR043U
Res Thick Film 1020 0.043 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R0450FBA18, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010-18.0451%B43
RES 0.045 OHM 1% 1W 2010