Vishay WSL2010R0160FTB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.016ohm, 0.0894V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL2010R0160FTB herunter.
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1,042
Authorized Distributors
2
Resistance
16 mΩ
16 mΩ
16 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Metal Strip 2010 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP3KF15MU
Res Metal Plate 2010 0.015 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJMP3MF15MU
Res Metal Plate 2010 0.015 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityTLM2HER016FTE
SMD Current Sense Resistors, TLM Series, 0.016 ohm, 750 mW, 1%, 2010 [5025 Metric]
PanasonicERJC1CFR016U
Res Thick Film 1020 0.016 Ohm 1% 2W ±350ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
TE Connectivity / AMP1-2176157-8
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.015 Ohm 1% 3/4W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL2010R0160FTB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5W,0.016 OHM,1% TOL, POWER METAL STRIP
SMD Power Metal Strip/Current Sensing Resistors 1/2watt 0.016ohms 1%
RES 0.016 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .016 1% R79