Vishay WSL20107L500FTB
Resistors, Current Sense, Pwr Rtg 0.5W, 0.0075 Ohm, 1% Tol, Power Metal Strip
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL20107L500FTB herunter.
RS (Formerly Allied Electronics)
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
7.5 mΩ
7.5 mΩ
7.5 mΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2017-07-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Res Metal Strip 2010 0.008 Ohm 1% 1/2W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Strp 2010 8M Ohm 1% 1/2W 75Ppm/ C Smd Rohs Compliant: Yes |Vishay WSL20108L000FEB
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.008ohm, 0.0632V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJMP3KF7M0U
Res Metal Plate 2010 0.007 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Plate 2010 0.007 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
PanasonicERJMP3MF7M0U
Res Metal Plate 2010 0.007 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL20107L500FTB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.0075ohm, 0.0612V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
RES 0.0075 OHM 1% 1/2W 2010
WSL-2010 .0075 1% R79