Vishay WSL1206R0790FEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.079ohm, 0.1987V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL1206R0790FEA18 herunter.
Lieferkette
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-06-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-3BWFR082V
Res Thick Film 0603 0.082 Ohm 1% 0.25W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-L08UF75MV
Res Thick Film 1206 0.075 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-3BWFR075V
Res Thick Film 0603 0.075 Ohm 1% 0.25W ±150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors ±1000ppm/℃ ±1% 75mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityRLP73M2AR075FTDF
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/°C Pad SMD T/R
TE Connectivity / AMP3-2176155-6
Resistor Chip Current Sense Metal Foil 0805 0.082 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL1206R0790FEA18, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.5 W,0.079 OHM,1% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL, HI PWR
RES 0.079 OHM 1% 1/2W 1206