Vishay WSL1206R0280FTA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.028ohm, 0.0837V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL1206R0280FTA herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
28 mΩ
28 mΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Metal Strip
Metal Strip
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Introduction Date2004-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ-3BWFR030V
Res Thick Film 0603 0.03 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.03ohm, 0.0866V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-3BWFR027V
Res Thick Film 0603 0.027 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL1206FR-070R03L
Res Thick Film 1206 0.03 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R03L
Res Thick Film 1206 0.03 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±1200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP2-2176155-4
Resistor Chip Current Sense Metal Foil 0805 0.027 Ohm 1% 1/4W ±50ppm/°C Paper T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL1206R0280FTA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.028 OHMS,1% TOL, TIN-LEAD, TAPE/REEL
RES 0.028 OHM 1% 1/4W 1206
WSL-1206 .028 1% R86