Vishay WSL0805R0750DBA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.125W, 0.075ohm, 0.0968V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vishay WSL0805R0750DBA herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 2 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Lieferkette
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicERJ6BWFR075V
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-L06UF75MV
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-L06UJ75MV
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 5% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73M2AR075FTDF
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/°C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive
TE Connectivity / AMP2176054-5
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.075ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Beschreibungen
Beschreibungen von Vishay WSL0805R0750DBA, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RES 0.075 OHM 0.5% 1/8W 0805
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.125W,0.075 OHMS,0.5% TOL, TIN/LEAD, BULK
WSL-0805 .075 .5% B43