Vicor V300A12T500BL
Module DC-DC Single-Out 12V 41.67A 500W Screw Mount/Through Hole 9-Pin Full Brick
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Vicor V300A12T500BL herunter.
IHS
Datasheet14 SeitenVor 5 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
39,168
Authorized Distributors
2
Case/Package
Full Brick
Full Brick
Number of Pins
9
Number of Outputs
1
Min Input Voltage
180 V
180 V
Max Input Voltage
375 V
375 V
Output Voltage
12 V
12 V
Output Current
41.6 A
41.6 A
Output Power
500 W
500 W
Isolation Voltage
3000 Vrms
3000 Vrms
Efficiency
86 %
86 %
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-04-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Module DC-DC 300VIN 1-OUT 28V 17.8A 500W Medical 9-Pin Brick
Module DC-DC Single-Out 48V 10.42A 500W Screw Mount/Through Hole 9-Pin Full Brick
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W / Module DC-DC 300VIN 1-OUT 24V 20.8A 500W Medical 9-Pin Brick
Beschreibungen
Beschreibungen von Vicor V300A12T500BL, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 500W, Hybrid
OVP,UVLO 86% 500W 41.67A 12V 1 375V 180V Fixed 117mm*56mm*12.7mm