United Chemi-Con ESMQ630ELL102ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con ESMQ630ELL102ML25S herunter.
United Chemi-Con
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
IHS
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,467
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.3 A
1.1 A
1.1 A
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Verwandte Teile
United Chemi-ConESMG630ELL102ML25S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85°C Bulk
KYOCERA AVXUVR1J102MHD
Capacitor Aluminum Electrolytic 1000uF 63 Volt 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1300mA 2000h 85C Bulk
United Chemi-ConESMG500ELL102MK25S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1340mA 2000h 85°C Bulk
Wurth Elektronik860010678024
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUFW1H102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 50V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
NichiconUKW1H102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKW 50V 1000muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Beschreibungen
SERIES: SMQ-R; VOLT: 63; CAP: 1000; DIA X LENGTH: 16X25; PACKAGING: BULK
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL
Radial Can SMQ 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm