United Chemi-Con ESMG500ELL2R2ME11D
SMG Series 2.2 uF 50 V ±20 % Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con ESMG500ELL2R2ME11D herunter.
United Chemi-Con
Electro Sonic
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-98.37%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
Stock
1,590
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
28 mA
20 mA
20 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Verwandte Teile
Wurth Elektronik860020772006
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 105C
Wurth Elektronik860010772006
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Cap, 2.2Uf, 50V, Alum Elect, Radial Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 860010672006
NichiconUVK1H2R2MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUVP1H2R2MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 50V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 50V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 0.028A 2000h 85C Bulk
2.2uF 50V ±20% 28mA@120Hz Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2.2UF, 50V, 20%, RADIAL; Product Range:SMG Series; Capacitance:2.2 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:50V; Diameter:5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Pa
Aluminum Electrolytic Capacitor 2.2Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Smg; Capacidad:2.2Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Chemi-Con ESMG500ELL2R2ME11D