United Chemi-Con ESMG500ELL221MJC5S
Cap Aluminum Lytic 220uF 50V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 430mA 2000h 85°C Bulk
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con ESMG500ELL221MJC5S herunter.
JRH Electronics
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
IHS
element14 APAC
Electro Sonic
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.23%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
15,923
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
430 mA
400 mA
400 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
13.4874 mm
13.4874 mm
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Verwandte Teile
KYOCERA AVXUVR1H221MPD1TD
Capacitor Aluminum 220uF 50V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 430mA 2000h 85C Ammo Pack
NichiconUVK1H221MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 50V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
NichiconURS1J221MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR URS 63V 220muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicECA1JHG221
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1JM221
PanasonicECA-1JM221B
Beschreibungen
220uF 50V ±20% 430mA@120Hz Plugin,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
220¦ÌF 50V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 430mA@ 120Hz,645mA@ 100kHz ,D10xL12.5mm 10mm*12.5mm*14mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance:220µF; Voltage Rating:50V; Product Range:SMG Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:10mm; L
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance: 220µF; Voltage(DC): 50V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 85°C; Polarity 23K5045