United Chemi-Con ESMG100ELL470ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con ESMG100ELL470ME11D herunter.
IHS
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Farnell
element14
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.31%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
57,006
Authorized Distributors
4
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
100 mA
90 mA
90 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
10.9982 mm
10.9982 mm
Verwandte Teile
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Wurth Elektronik860010272003
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUVP1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Non-polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
PanasonicECE-A1AN470U
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SU 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicECE-A1AN470UB
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 47uF SU BI-POL
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 47uF 10V 20%( 5 X 11mm) Radial 2mm 100mA 2000h 85C Bulk
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 47UF, 10V, 20%, RADIAL; Capacitance:47µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2mm; ESR:- RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 47UF, 10V, ± 20%, RA; CAPACITOR ALUM ELEC 47UF, 10V, RADIAL; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:11mm; Diameter:5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:2mm