United Chemi-Con EMVE350ADA221MJA0G
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20%( 10 X 10mm) SMD 375mA 2000h 105C Automotive T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EMVE350ADA221MJA0G herunter.
Datasheet2 SeitenVor 11 Jahren
Future Electronics
3-Monats-Trend:
-47.06%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
21,808
Authorized Distributors
5
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
375 mA
216 mA
Height - Seated (Max)
10.0076 mm
10.3124 mm
Verwandte Teile
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 35V 220muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEMVE250ADA221MHA0G
220uF 25V 320mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
United Chemi-ConEMVY350ADA221MHA0G
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20%( 8 X 10mm) SMD 450mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConEMVH250ADA221MJA0G
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20%( 10 X 10mm) SMD 0.3 Ohm 296mA 2000h 125C Automotive T/R
PanasonicEEE-1VA221P
Panasonic EEE1VA221P - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEE-1EA221P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 25V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Beschreibungen
MVE Series 220 uF 35 V ±20 % Surface Mount Can Aluminum Electrolytic Capacitor
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 220UF 35V 20%, SMD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
CAPACITOR ALUM ELEC 220UF 35V 20%, SMD; Capacitance:220µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:10mm; Diameter:10mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C