United Chemi-Con ELXZ250ELL331MH15D
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 730mA 3000h 105°C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con ELXZ250ELL331MH15D herunter.
United Chemi-Con
Newark
Electro Sonic
Arrow Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
12,155
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
180 mΩ
170 mΩ
170 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
730 mA
474.5 mA
474.5 mA
Height - Seated (Max)
15.0114 mm
15.0114 mm
15.0114 mm
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
PanasonicEEUFC1E331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFC1E331L
Capacitor Aluminum Electrolytic 330uF 25 Volt 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 730mA 2000h 105C Bulk
PanasonicEEU-FC1E331B
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 755mA 3000h 105°C Ammo Pack
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 730mA 3000h 105C Automotive Ammo
United Chemi-ConELXV250ETD331MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
United Chemi-ConEKZE250ELL331MH15D
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 995mA 3000h 105°C Bulk
Beschreibungen
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 330UF, 25V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 330UF, 25V; Capacitance:330µF; Voltage Rating:25V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Size:8 x 15 mm; Working Voltage, DC:25V
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 330UF, 25V; Capacitance:330µF; Voltage(DC):25V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:3000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:3.5mm; Product Length:-RoHS Compliant: Yes