United Chemi-Con ELXY100ELL332ML20S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1630mA 8000h 105°C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con ELXY100ELL332ML20S herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 11 Jahren
United Chemi-Con
Newark
3-Monats-Trend:
-8.33%
Stock
2,081
Authorized Distributors
4
Capacitance
3.3 mF
3.3 mF
3.3 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
29 mΩ
29 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.63 A
2.205 A
2.205 A
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
PanasonicEEUFR1A332
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FR 10V 3300muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEUFR1A332B
Panasonic EEUFR1A332B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
KYOCERA AVXUHE1A332MHD
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20%( 12.5 X 25mm) Radial 5mm 2230mA 8000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKY-100ELL332MK25S
United Chemi-ConELXZ100ELL332MK25S
Cap Aluminum Lytic 3300uF 10V 20%( 12.5 X 25mm) Radial 5mm 1950mA 7000h 105C Automotive Bulk
3300uF 10V ±20% 2.48A@100kHz Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Beschreibungen
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3300UF, 10V
3300uF 10V ±20% 1.2225A@120Hz Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3300uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3300UF, 10V; Capacitance:3300µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:8000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5mm; ESR:- RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC, 3300UF, 10V; Capacitance:3300µF; Voltage Rating:10V; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Body Diameter:16mm; Body Height:20mm; Capacitor Mounting:Through Hole; Filter Terminals:Radial Leaded; Impedance:0.038ohm