United Chemi-Con ELXV250ELL331MH20D
330uF 25V 110mΩ ±20% 352mA@120Hz Plugin, D8xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con ELXV250ELL331MH20D herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 11 Jahren
United Chemi-Con
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1,256
Authorized Distributors
1
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
110 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
640 mA
610 mA
610 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Verwandte Teile
United Chemi-ConELXV250ETC331MH20D
LXV Radial Can Aluminum Electrolytic Capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 330muF 25V
KYOCERA AVXUPM1E331MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 25V 330muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConELXY250ELL331MH20D
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 740mA 3000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 15mm) Radial 3.5mm 730mA 3000h 105C Automotive Ammo
PanasonicEEUFC1E331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
330¦ÌF 25V ¡À20% 3.5mm 3000h@ 105¡ãC 352mA@ 120Hz,640mA@ 100kHz ,D8xL20mm 8mm*20mm*21.5mm
SERIES: LXV; VOLT: 25; CAP: 330; DIA X LENGTH: 8X20; PACKAGING: BULK
Cap, Lxv Series, 25V, 330Uf, 20% Rohs Compliant: Yes
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL TH
Radial Can LXV 25V 330muF ±20% 0.315Dia 8.00mm