United Chemi-Con EKXJ401ELL820MM25S
Cap Aluminum Lytic 82uF 400V 20%( 18 X 25mm) Radial 7.5mm 640mA 12000h 105C Automotive Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EKXJ401ELL820MM25S herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 15 Jahren
3-Monats-Trend:
Restocked
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
9,830
Authorized Distributors
6
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
10000 hours
Ripple Current
640 mA
762.5 mA
762.5 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2005-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 82muF 400V
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 82UF, 420V, 20%, RADIAL
United Chemi-ConEKXJ421ELL820MMN3S
Cap Aluminum Lytic 82uF 420V 20%( 18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 730mA 12000h 105C Automotive Bulk
82uF 450V ±20% Plugin,D18xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUCY2G820MHD3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 82muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUCP2W820MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 450V 82muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
82¦ÌF 400V ¡À20% 7.5mm 12000h@ 105¡ãC 1.6A@ 100kHz,640mA@ 120Hz ,D18xL25mm 18mm*25mm*26.5mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
SERIES: KXJ; VOLT: 400; CAP: 82; DIA X LENGTH: 18X25; PACKAGING: BULK
CAP, ALU ELEC, 82UF, 400V, RADIAL;
Radial Can KXJ 400V 82muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL TH