United Chemi-Con EKXG451ELL220ML20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 450V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 290mA 10000h 105°C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EKXG451ELL220ML20S herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 11 Jahren
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-12.67%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
69,347
Authorized Distributors
5
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
12000 hours
Ripple Current
290 mA
292 mA
292 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
LTB Date2022-10-31
LTD Date2022-10-31
Verwandte Teile
United Chemi-ConEKXG401ELL220MK20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 400V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 260mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG351ELL220MK20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 350V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 260mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUEE2W220S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EE 450V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEUED2G220S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 400V 22muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicEEU-EE2V220
Cap Aluminum 22uF 350V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 660mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG401ETD220MK20S
Cap Aluminum Lytic 22uF 400V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 260mA 10000h 105°C Ammo Pack
Beschreibungen
KXG Series 450 V 22 uF Ø16x20mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
22uF 450V ±20% 725mA@100kHz Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount