United Chemi-Con EKXG251ELL680ML20S
Cap Aluminum Lytic 68uF 250V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 520mA 10000h 105°C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EKXG251ELL680ML20S herunter.
Datasheet2 SeitenVor 11 Jahren
element14 APAC
Farnell
3-Monats-Trend:
-100%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Stock
3,672
Authorized Distributors
1
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
10000 hours
12000 hours
Ripple Current
520 mA
650 mA
650 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
21.4884 mm
21.4884 mm
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Verwandte Teile
United Chemi-ConEKXG201ELL680MK20S
Cap Aluminum Lytic 68uF 200V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 470mA 10000h 105°C Bulk
NichiconUCY2D680MHD3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 200V 68muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
PanasonicEEU-ED2E680S
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 250V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKXJ251ELL680MU20S
Cap Aluminum Lytic 68uF 250V 20%( 14.5 X 20mm) Radial 7.5mm 505mA 10000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ221ELL680MK20S
Cap Aluminum Lytic 68uF 220V 20%( 12.5 X 20mm) Radial 5mm 475mA 10000h 105C Automotive Bulk
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 68UF, 250V, 20%, RADIAL
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
KXG Series 250 V 68 µF ±20 % Radial LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 68UF, 250V 20%; Capacitance: 68µF; Voltage Rating: 250V; Product Range: KXG Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 16mm; Lead Spacing: 7.5mm; Height: 20mm; ESR: -
Aluminum Electrolytic Capacitor, 68Uf, 250V 20%; Rango De Producto:Serie Kxg; Capacidad:68Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:250V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Chemi-Con EKXG251ELL680ML20S