United Chemi-Con EKXF451ELL330MM20S
KXF Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 33muF 450V
Datenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EKXF451ELL330MM20S herunter.
Electro Sonic
Datasheet2 SeitenVor 4 Jahren
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+31.88%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
7,986
Authorized Distributors
5
Capacitance
33 µF
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
20000 hours
10000 hours
Ripple Current
312 mA
490 mA
490 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.4884 mm
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 33uF 450V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 312mA 20000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 33uF 20% 450V Long Life
Ultra-Miniature Radial Lead Type Aluminum Electrolytic Capacitor, Polar, 33uF 450V ±20% 312mArms 20000Hrs