United Chemi-Con EKMS451VSN471MA40S
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 1950mA 3000h 105C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EKMS451VSN471MA40S herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 15 Jahren
3-Monats-Trend:
-20.31%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
3,916
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Screw
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
260 mΩ
260 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.95 A
1.85 A
1.85 A
Height - Seated (Max)
42.4942 mm
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2006-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell Dubilier381LX471M450A052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell DubilierSLP471M400H7P3
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 0.706 Ohm 1900mA 3000h 105C
Cornell DubilierSLPX471M400E4P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 400V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
KYOCERA AVXLLS2G471MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 400V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicEET-HD2G471LJ
Cap Aluminum 470uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 1680mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECE-S2GP471EX
Cap Aluminum Lytic 470uF 400V 20% Snap-In 10mm 2000h 105C
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
±20% 1.95A@120Hz 10mm 450V 470uF Plugin,D35xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
SERIES: KMS; VOLT: 450; CAP: 470; DIA X LENGTH: 35X40; PACKAGING: SNAP-IN
470¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 1.95A@ 120Hz,2.7885A@ 50 kHz , 35mm*40mm*42.5mm
Radial Can - Snap-In KMS 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP TH