United Chemi-Con EKMM401VSN471MA40S
Cap Aluminum 470uF 400V 20% (35 X 40mm) Snap-In 10mm 1900mA 3000h 105°C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EKMM401VSN471MA40S herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet5 SeitenVor 11 Jahren
United Chemi-Con
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-99.75%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,188
Authorized Distributors
4
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Screw
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.9 A
1.9 A
1.9 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
40.005 mm
40.005 mm
Lieferkette
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXLGUW6471MELC
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier380LX471M400A042
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 400V 20%
NichiconLGU2F471MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Beschreibungen
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP TH