United Chemi-Con EKMG451ELL2R2MJC5S
Aluminum Electrolytic Capacitor 2.2UF, 450V, 20%, Radial
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con EKMG451ELL2R2MJC5S herunter.
United Chemi-Con
Datasheet3 SeitenVor 4 Jahren
IHS
Future Electronics
Farnell
Electro Sonic
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Stock
2,374
Authorized Distributors
1
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
23 mA
29 mA
29 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
13.4874 mm
13.4874 mm
Lieferkette
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2022-10-31
Verwandte Teile
2.2uF 450V 卤20% 23mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 450V 2.2muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 400V 2.2muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKMG351ELL2R2MHB5D
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 350V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 26mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG401ELL2R2MHB5D
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 400V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 26mA 1000h 105°C Bulk
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 450V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 23mA 1000h 105°C Bulk
KMG Series 450 V 2.2 uF 105°C Ø10x12.5mm LS=5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC 2.2UF, 450V, RADIAL; Capacitance:2.2µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:450V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:12.5mm; Diameter:10mm; Capacitor Mounting:Through Hole
Aluminum Electrolytic Capacitor 2.2Uf, 450V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Kmg; Capacidad:2.2Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:12.5Mm |Chemi-Con EKMG451ELL2R2MJC5S