United Chemi-Con APSE6R3ELL561MF08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.008 Ohm 4700mA 20000h 105C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con APSE6R3ELL561MF08S herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
United Chemi-Con
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-20.10%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
8 mΩ
8 mΩ
8 mΩ
Life (Hours)
20000 hours
2000 hours
Ripple Current
4.7 A
500 mA
500 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
Lieferkette
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2009-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5700mA 5000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
United Chemi-ConAPSK2R5ELL561ME08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (5 X 8mm) Radial 2mm 0.007 Ohm 4350mA 20000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSC6R3ELL561MH08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5700mA 15000h 105C Bulk
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5700mA 2000h 105C T/R
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
6.3V 560uF ±20% 8mΩ@100kHz 4.7A@100kHz Plugin,D6.3xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS