United Chemi-Con APSA6R3ELL681MJB5S
Cap Aluminum Lytic 680uF 6.3V 20% (10 X 11.5mm) Radial 5mm 0.007 Ohm 5860mA 2000h 105°C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con APSA6R3ELL681MJB5S herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 13 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 15 Jahren
Newark
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.36%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Stock
7,486
Authorized Distributors
5
Capacitance
680 µF
680 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
7 mΩ
Ripple Current
5.86 A
5.86 A
Height - Seated (Max)
11.5062 mm
12.9794 mm
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-12-31
Verwandte Teile
United Chemi-ConAPSA6R3ETD681MJB5S
Cap Aluminum Lytic 680uF 6.3V 20% (10 X 11.5mm) Radial 5mm 0.007 Ohm 5860mA 2000h 105°C T/R
NichiconRR70J681MDN1
FPCAP RR7 Radial Can aluminum capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 680muF 6.3V
KYOCERA AVXRR50J681MDN1
Cap Aluminum Polymer 680uF 6.3VDC 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.005 Ohm 7220mA 2000h 105C Bulk
KYOCERA AVXRL80J681MDN1PX
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 680UF 6.3 V POLYMER, L8 SERIES 2000H 8 X 8MM
Wurth Elektronik870135174004
WCAP-PTHT Aluminum Polymer Capacitors
Wurth Elektronik870025174008
WCAP-PTG5 Aluminum Polymer Capacitors
Beschreibungen
PSA Series Ø 10 x 11.5 mm 6.3 V 680 uF Conductive Polymer Aluminum Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 680uF, Through Hole Mount
6.3V 680uF Polymer ±20% 7mΩ 5.86A@100kHz Plugin,D10xL11.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
CAPACITOR ALUM ELEC, 680UF, 6.3V; Capacitance:680µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:6.3V; Termination Type:Radial Leaded; Size:10 x 11.5 mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Working Voltage, DC:6.3V
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitance:680µF; Voltage Rating:6.3V; ESR:7mohm; Package/Case:MJB; Termination Type:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:± 20%; Leaded Process Compatible:Yes; Ripple Current AC:5.86A; Series:APSA ;RoHS Compliant: Yes