United Chemi-Con APSA4R0ETD561MHB5S
Cap Aluminum Lytic 560uF 4V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 5580mA 2000h 105°C T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für United Chemi-Con APSA4R0ETD561MHB5S herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 15 Jahren
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
7 mΩ
7 mΩ
Ripple Current
5.58 A
5.58 A
5.58 A
Height - Seated (Max)
12.9794 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
United Chemi-ConAPSA4R0ELL561MHB5S
Cap Aluminum Polymer 560uF 4VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 5580mA 15000h 105C Bulk
NichiconPLF0G561MDO1
Polymer Aluminum Radial Capacitors 4.0V 560uF 105 C Radial Leaded Poly
KYOCERA AVXRR70G561MDN1
Cap Aluminum Polymer 560uF 4VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 5600mA 2000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSC4R0ELL561MH08S
Cap Aluminum Lytic 560uF 4V 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 2000h 105°C Bulk
NichiconRR50G561MDN1
R5 Series 4 V 560 uF 8 x 11.5 mm LS=3.5 mm Aluminum Polymer Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
Beschreibungen
Bulk / Capacitor, Aluminum, 4 V, Cap.560 , Dia.8 , Leng.11
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
4V 560uF ±20% Plugin,8x11.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H