Triad Magnetics VPP10-500
5V(Parallel), 10V(Series) 1A, 500mA Dual 5VA 115V, 230V Dual DIP 41.28mm*33.32mm*34.93mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Triad Magnetics VPP10-500 herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 4 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 0 Jahren
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-14.45%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
4,246
Authorized Distributors
6
Case/Package
Number of Pins
8
Number of Outputs
Min Input Voltage
Max Input Voltage
Output Voltage
Output Current
Output Power
Isolation Voltage
4000 Vrms
4000 Vrms
Efficiency
Lieferkette
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Introduction Date2012-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von Triad Magnetics VPP10-500, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power Transformer 4000Vrms Dual Prim. Dual Sec. 230V/115V Prim. 10V/5V Sec. Through Hole
VPP Series 5 VA 1 A Dual Bobbin Insulated Shroud PC Mount Power Transformer
TRANSFORMER, POWER, BOBBIN, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 5/10VAC, PCB
Power Transformer 4000VAC 5VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
POWER XFMR 10.0Vct@0.500A UL/CSA/VDE PCB MOUNT
Transformers PCMNT 1.38X1.63X1.31
Transformer, Iso, 2 X 5V, 5Va; Pcb Transformer Type:Dual Bobbin; Secondary Voltages:2 X 5V; Power Rating:5Va; Frequency Range:50Hz/60Hz; Winding Type:Dual Primary, Dual Secondary; Current Rating:500Ma; Isolation Voltage:4Kv Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics VPP10-500