Texas Instruments TPA3100D2RGZTG4
20-W stereo, 10- to 26-V supply, analog input Class-D audio amplifier 48-VQFN -40 to 85
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Texas Instruments TPA3100D2RGZTG4 herunter.
Technical Drawing2 SeitenVor 14 Jahren
Datasheet40 SeitenVor 18 Jahren
Datasheet6 SeitenVor 19 Jahren
iiiC
Stock
99,725
Authorized Distributors
0
Case/Package
VQFN
VQFN
Output Power
21.8 W
21.8 W
21.8 W
Min Supply Voltage
10 V
10 V
10 V
Max Supply Voltage
26 V
26 V
26 V
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 years ago)
Technische Ressourcen
Evaluierungskits und Referenzdesigns für Texas Instruments TPA3100D2RGZTG4 anzeigen.
Texas InstrumentsTAS5766MRMTR
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 50W Class-D 48-Pin VQFN EP T/R
Beschreibungen
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 21.8W Class-D 48-Pin VQFN EP T/R
Amplifiers - Audio Power 20 W Stereo Class-D Audio Amp
8542.33.00.01 TPA3100 Tape & Reel (TR) Differential Inputs Mute Short-Circuit and Thermal Protection Shutdown audio amplifier 24V 900mum 21.8W x 2 @ 8Ohm 18mA
Audio Power Amplifier IC; Load Impedance:4ohm; Supply Voltage Min:10V; Supply Voltage Max:26V; Package/Case:48-VQFN; No. of Pins:48; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Leaded Process Compatible:Yes; Output Power, Pout:20W ;RoHS Compliant: Yes