Texas Instruments TPA3100D2RGZT
20-W stereo, 10- to 26-V supply, analog input Class-D audio amplifier 48-VQFN -40 to 85
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Texas Instruments TPA3100D2RGZT herunter.
Technical Drawing2 SeitenVor 14 Jahren
Datasheet40 SeitenVor 18 Jahren
Datasheet6 SeitenVor 19 Jahren
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
iiiC
Farnell
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
SnapEDA
Fußabdruck
Stock
87,762
Case/Package
VQFN
VQFN
Output Power
21.8 W
21.8 W
Min Supply Voltage
10 V
10 V
Max Supply Voltage
26 V
26 V
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Technische Ressourcen
Evaluierungskits und Referenzdesigns für Texas Instruments TPA3100D2RGZT anzeigen.
Texas InstrumentsTAS5766MRMTR
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 50W Class-D 48-Pin VQFN EP T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Texas Instruments TPA3100D2RGZT, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Audio Amp Speaker 2-CH Stereo 21.8W Class-D 48-Pin VQFN EP T/R
0.11%@ 8¦¸ @ 20W 2-Channel (Stereo) 10V 21.8*2 @ 8¦¸ 26V 8¦¸ D QFN , 7mm*7mm*900¦Ìm
Amplifiers - Audio Power 20 W Stereo Class-D Audio Amp
EAR99 TPA3100 Tape & Reel (TR) Differential Inputs Mute Short-Circuit and Thermal Protection Shutdown audio amplifier 24V 900mum 21.8W x 2 @ 8Ohm 18mA
AMP AUDIO PWR 21.8W D 48VQFN; Amplifier Class:D; No. of Channels:2; Supply Voltage Range:10V to 26V; Load Impedance:4ohm; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Amplifier Case Style:QFN; No. of Pins:48; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); Package / Case:QFN; Base Number:3100; Load Impedance Min:4ohm; Output Power Pout:21.8W; Power Rating RMS:20W; Supply Voltage Max:26V; Supply Voltage Min:10V; Termination Type:SMD