Texas Instruments SN74LVCH16541ADGGR
20¦ÌA 16 16 2 8 1.65V 3.6V 24mA Buffer, Non-Inverting 24mA TSSOP-48 , 12.5mm*6.1mm*1.15mm
Datenblätter und Dokumente
Texas Instruments
Technical Drawing4 SeitenVor 5 Jahren
Official datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Technical Drawing2 SeitenVor 14 Jahren
Datasheet13 SeitenVor 18 Jahren
Newark
Sierra IC
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.30%
SnapEDA
Fußabdruck
Authorized Distributors
2
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
48
Logic Function
Buffer, Inverting
D-Type, Flip-Flop
D-Type, Flip-Flop
Number of Elements
2
Number of Bits per Element
8
Low Level Output Current
24 mA
24 mA
24 mA
High Level Output Current
Propagation Delay
4.2 ns
6.2 ns
6.2 ns
Min Supply Voltage
1.65 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Verwandte Teile
Texas InstrumentsSN74LVC16244ADGGR
Buffer/Line Driver 16-Channel Non-Inverting 3-Straight CMOS 48-Pin TSSOP
Texas InstrumentsSN74LVC16244ADGG
16-BIT BUFFER/DRIVER WITH 3-STATE OUTPUTS | IC BUF NON-INVERT 3.6V 48TSSOP
Texas Instruments74LVC16244ADGGRG4
Buffer/Line Driver 16-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 48-Pin TSSOP T/R
Beschreibungen
TSSOP-48-6.1mm Buffer/Driver/Transceiver ROHS
16-ch, 1.65-V to 3.6-V buffers with bus-hold and 3-state outputs 48-TSSOP -40 to 85
74LVCH16541 Cut Tape (CT) WITH DUAL OUTPUT ENABLE Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) logic driver 24mA 24mA 7.4ns 1.2mm 1.8V
Buffer Logic IC; Logic Family:LVC; Supply Voltage Min:3.6V; Supply Voltage Max:2V; Package/Case:48-TSSOP; No. of Pins:48; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Input Type:TTL/CMOS; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes