TE Connectivity DT06-12SA-P012
DEUTSCH DT 12 Way Gray Plug Connector with Enhanced Seal Retention, Enhanced A Key
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity DT06-12SA-P012 herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 1 Jahre
Datasheet6 SeitenVor 1 Jahre
JRH Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
Master Electronics
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2018-01-12
Verwandte Teile
TE ConnectivityDT04-12PA
Automotive Connector Housing, IP68, DT Series, Receptacle, 12 Ways, AMP DT Series Pin Contacts
TE ConnectivityDT04-12PA-C015
Automotive Connector Housing, DT, Receptacle, 12 Ways, AMP DT Series Size 16 Pin Contacts
TE ConnectivityDT06-12SB
Automotive Connector Housing, DT, Plug, 12 Ways, AMP DT Series Size 16 Socket Contacts
Mini-Fit Jr 46207 ROHS3Compliant Board Guide Tin Connector Header 100.0muin 2.54mum
MX150 75757 ROHS3Compliant GENERAL PURPOSE Tin Connector Header, Breakaway 59.0muin 1.50mum
Conn Power HDR 12 POS 4.2mm Solder ST Thru-Hole 12 Terminal 1 Port Mini-Fit Jr™ Tray
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity DT06-12SA-P012, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Combination Line Connector, 12 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Plug
Our DEUTSCH DT Plug connectors are male connectors available in 2, 3, 4-, 6-, 8, 12- and 48 positions. These sealed, inline plug connectors are compatible with both DEUTSCH solid and stamped & formed size 16 socket contacts.
Automotive Housing, Plug, 12Pos, 13A; Product Range:Dt Series; Gender:Plug; No. Of Positions:12Positions; For Use With:Amp Dt Series Size 16 Socket Contacts; Connector Body Material:Nylon (Polyamide), Glass Filled Body Rohs Compliant: Yes |Deutsch Te Connectivity DT06-12SA-P012
PLG, 12P, GRY, N, SEAL RET, ENH KEY, A Nominal Voltage Architecture: 48 V 12 V 24 V Connector & Housing Type: Housing for Female Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1.59 mm Mating Pin Diameter: .063 in Automotive Housing | 48 V Housing for Female Terminals | Part Number: DT06-12SA-P012 | Internal Number: DT06-12SA-P012 | 1.59 mm | TE Connectivity | DEUTSCH