TE Connectivity DT04-12PA-C015
Automotive Connector Housing, DT, Receptacle, 12 Ways, AMP DT Series Size 16 Pin Contacts
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity DT04-12PA-C015 herunter.
IHS
Datasheet7 SeitenVor 1 Jahre
Electro Sonic
TE Connectivity
Burklin Elektronik
ODG (Origin Data Global)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
Restocked
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2018-01-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
TE ConnectivityDT06-12SB
Automotive Connector Housing, DT, Plug, 12 Ways, AMP DT Series Size 16 Socket Contacts
TE ConnectivityDT06-12SA-C015
TE ConnectivityDT04-12PB
Mini-Fit Jr 46207 ROHS3Compliant Board Guide Tin Connector Header 100.0muin 2.54mum
MX150 75757 ROHS3Compliant GENERAL PURPOSE Tin Connector Header, Breakaway 59.0muin 1.50mum
Conn Power HDR 12 POS 4.2mm Solder ST Thru-Hole 12 Terminal 1 Port Mini-Fit Jr™ Tray
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity DT04-12PA-C015, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Combination Line Connector, 12 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Receptacle
DEUTSCH DT 12 Way Gray Receptacle Connector with Reduced Diameter Seals, A Key
TE Connectivity DT04-12PA-C015 DT Connector Female Shrouded Key A 12Pos Seal
Automotive Housing, Rcpt, 12Pos, 13A; Product Range:Dt Series; Gender:Receptacle; No. Of Positions:12Positions; For Use With:Amp Dt Series Size 16 Pin Contacts; Connector Body Material:Nylon (Polyamide), Glass Filled Body Rohs Compliant: Yes |Deutsch Te Connectivity DT04-12PA-C015
REC, 12P, GRY, E, A Nominal Voltage Architecture: 24 V 12 V 48 V Number of Positions: 12 Connector & Housing Type: Housing for Male Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1.59 mm Deutsch Dt Receptacle Connector | 24 V 12 | Part Number: DT04-12PA-C015 | Internal Number: DT04-12PA-C015 | 1.59 mm | TE Connectivity | DEUTSCH