TE Connectivity DT06-12SA-C015
Automotive Connector Housing, DT, Plug, 12 Ways, AMP DT Series Size 16 Socket Contacts
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für TE Connectivity DT06-12SA-C015 herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 1 Jahre
Datasheet6 SeitenVor 1 Jahre
JRH Electronics
Electro Sonic
TE Connectivity
ODG (Origin Data Global)
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2018-01-12
Verwandte Teile
TE ConnectivityDT04-12PA
Automotive Connector Housing, IP68, DT Series, Receptacle, 12 Ways, AMP DT Series Pin Contacts
TE ConnectivityDT04-12PA-C015
Automotive Connector Housing, DT, Receptacle, 12 Ways, AMP DT Series Size 16 Pin Contacts
TE ConnectivityDT04-12PB
Mini-Fit Jr 46207 ROHS3Compliant Board Guide Tin Connector Header 100.0muin 2.54mum
Conn Power HDR 12 POS 4.2mm Solder ST Thru-Hole 12 Terminal 1 Port Mini-Fit Jr™ Tray
MX150 75757 ROHS3Compliant GENERAL PURPOSE Tin Connector Header, Breakaway 59.0muin 1.50mum
Beschreibungen
Beschreibungen von TE Connectivity DT06-12SA-C015, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Automotive Connectors; DT06-12SA-C015; TE CONNECTIVITY; Grey; 12; Yes; 40.5638 mm
DEUTSCH DT Series 12 Position Dual Row Female Socket Free Hanging Plug Housing
DEUTSCH DT 12 Way Gray Plug Connector with Reduced Diameter Seals, A Key
Combination Line Connector, 12 Contact(s), Female, Crimp Terminal, Plug
PLUG, HOUSING FOR FEMALE TERMINALS, CONTACTS 12, GRAY, PA GF, DT SERIES
Conn Housing PL 12 POS Crimp ST Cable Mount Gray Package
Deutsch , DT, 12, 2, 13A, , IP68
AUTOMOTIVE HOUSING, PLUG, 12POS, 13A;
Deutsch DT06-12SA-C015 自動車用コネクタ
Automotive Housing, Plug, 12Pos, 13A; Product Range:Dt Series; Gender:Plug; No. Of Positions:12Positions; For Use With:Amp Dt Series Size 16 Socket Contacts; Connector Body Material:Nylon (Polyamide), Glass Filled Body Rohs Compliant: Yes |Deutsch Te Connectivity DT06-12SA-C015
PLG, 12P, GRY, E, A Nominal Voltage Architecture: 48 V 24 V 12 V Number of Positions: 12 Connector & Housing Type: Housing for Female Terminals Connector System: Wire-to-Wire Mating Pin Diameter: 1.59 mm Deutsch Dt Plug Connector | 48 V 12 | Part Number: DT06-12SA-C015 | Internal Number: DT06-12SA-C015 | 1.59 mm | TE Connectivity | DEUTSCH